Navigáció
Legújabb bejegyzések
Újdonság
Tadaima, Okaeri (anime) 1. rész
    Rövid leírás
    Az omegákat kétféleképpen kezelik az emberek; vagy gúnyt űznek belőlük, vagy sajnálják őket. Masaki sem jár másképp, szüleitől mást sem hallott, mint a sajnálat hangjait, s ez erős nyomot is hagyott benne. Ám megismerkedett az alfájával, Hiromuval, aki mindenben támogatta őt. Szíve sebeinek enyhülését fiuk, Hikari születése tette lehetővé!
    Készíti: Pyro-chan & Nanashi
Újdonság
Yarichin Bitch-bu 8. fejezet
    Rövid leírás
    Hogy milyen az élet egy, a világtól elzárt, a semmi közepén lévő akadémián, csak fiúkkal körbevéve? Toono élete gyökeresen megváltozik, mikor az apja elfogadja, hogy vidéken vállal munkát. Pápá álmok, helló valóság!
    Fordítja: Pyro-chan
ajánló
Cool Doji Danshi 2.rész
    Rövid leírás
    Négy fiú, mindegyik ügyetlen valamiben: Az egyik otthon felejti a tárcáját, a másik véletlenül hangosan hallgatja a zenét a metrón. Egy dolog azonban közös bennük: mindannyian menők és jóképűek, és igyekeznek ezt a látszatot megtartani, azonban ez sajnos nem mindig sikerül.
    Készíti: Rin & Angel-Style
Újdonság
Kaichou Wa Maid-Sama 10. kötet (manga)
    Rövid leírás
    Miután Misaki apja hatalmas adósságot hagy a két lányára és feleségére, Misa kénytelen cselédmunkát vállalni. Az iskolában elnökként uralkodó lánynak nincs is semmi gondja, egészen addig, míg titkát fel nem fedezi a suli legnépszerűbb és legproblémásabb pasija, Usui Takumi...
    Fordítja: Naonomi

オオカミ

ookami team subs & dubs copyright 2023 ©

Anime tanítások, avagy mit tanulhatunk az animékből
Anime tanítások, avagy mit tanulhatunk az animékből

Az animékről mindenkinek megvan a maga véleménye. Akadnak olyanok, akik kifejezetten rühellik, és úgy gondolják, nem gyerekeknek való, míg mások pont azt vallják, hogy minden animált japán sorozat a Pindúr Pandúrok szintjén mozog, és nem is igen szeretne kitörni onnan. Azok viszont, akik jártasabbak a témában, tudják, hogy mint kategória, nehéz egy kalap alá venni a sorozatokat, beleértve az animéket is. És épp ezért azt is kijelenthetjük, hogy minden animének más-más tanulsága lehet, amik így vagy úgy, de hatással vannak ránk.

De mik is ezek? Ebben a cikkben összeszedtük azokat az alapvető gondolatokat, amik szinte minden történetben előfordulnak a Japán világban. Szeretnénk azonban leszögezni, hogy ezek az anime tanítások csupán a saját meglátásunk, és nem életigazságok, amikkel mindenkinek egyet kell érteni. Amennyiben van olyan pontja a cikknek, amit te másképp gondolsz, oszd meg velünk véleményed a komment szekcióban! 🙂

 

Barátság, mely megértésre tanít

Anime: Fruits Basket

Minden anime sajátossága, hogy a főszereplő mellett megjelenik legalább egy barát. Ő vagy negatívan szemlélteti, hogy milyennek nem szabad lenni, vagy segíti karakterünket a céljai elérésében, még a legnagyobb bajban is. Az ilyen történetszálak gyakran beleveszik a barát életének nehézségeit is, amelyből több mindent is megtanulhatunk.

Bár saját életünkben mi magunk vagyunk a legfontosabbak, a gondjaink gyakran ugyanúgy eltörpülnek mások számára, mint ahogy a barátainké a mi szemünkben.

Persze, ez nem jelenti azt, hogy egyébként rossz barátok lennénk. Viszont hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy ami nekünk nagy probléma, az másnak nem az, és mindenki a maga démonaival küzd. A nagyon mindennapi anime tanítások mellett (állj ki a barátaidért, a barátság erőt ad, sosem vagy egyedül stb.) szerintünk fontos megemlíteni: a barátság megértésre tanít.

Ilyen anime tanítások vannak például:

  • Fruits Basket,
  • Full Metal Alchemist,
  • Naruto,
  • Given,
  • Horimiya animékben.

Rivális, ki küzdelemre tanít

anime-tanítás-rivális
Anime: Yu-Gi-Oh!

Lássuk be, nincs olyan sorozat, amely ne tartalmazna legalább egy gonosztevőt. Ez az izgalomfaktor miatt is lényeges, viszont mi fontosabbnak tartjuk a főszereplő fejlődését. Bár vannak esetek, mikor karakterünk a semmiből fejlődik Adonisszé, vagy éppen hosszú monológban jön rá a világbéke nyitjára, szerencsére akadnak olyan darabok, amikben a rivális léte kitartásra ösztönzi a szereplőt, ezáltal minket is.

A kitartás nagy erény, és a legtöbb anime magában hordozza eme tanítást. Az álmokért, célokért való küzdelem, a bukások utáni térden kúszás mind elengedhetetlenek ahhoz, hogy később a legnagyobb fényben tündökölhessünk. És igen, bárhonnan is nézzük…

A te győzelmed másoknak vereség.

Még jó, hogy egy anime több szemszögből mutatja meg a dolgokat, így az érme másik oldalát is láthatjuk. De hidd el, idővel a bukásokból lesznek a legnagyobb nyerő szériák.

Ilyen animék például:

  • Kuroko no basuke,
  • Fairy Tail,
  • Shaman King,
  • Haikyuu,
  • és igazából bármelyik sport anime.

Az élet, mely áldozatra tanít

one-piece-áldozat
Anime: One Piece

Még a legsemmilyenebb történetszál is elérkezik ahhoz a ponthoz, mikor fel kell adni valamit a cél elérése érdekében. Amíg a gyerekeknek készült mesékben a kompromisszum előrébb való tanítás, az animéknél a legtöbbször ez a szó nem játszik.

Az élet nem kívánságműsor – vagy áldozatokat hozol, vagy elbuksz.

Ezt persze nem olyan fekete-fehér, mint az animékben. Ha van egy egyetemi buli, amire csütörtökön este kerül sor, de másnap vizsgázol történelemből, megtanulhatod az anyagot a hét első felében, hogy részt vehess a partin. Viszont ezzel is áldozatot hoztál – a heted első felét, amiben többet kell tanulnod, mint általában.

Ilyen animék:

Neked miket tanítottak meg az animék, vagy a három pont melyikével nem értesz egyet? Oszd meg velünk gondolataidat! 🙂

Szöveg: ookami.hu
Képek: google is our friend

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük